Ziya Bandırmalıoğlu öldürüldü!

Tele1’den Fırat Yeşilçınar’ın haberine göre, 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetler ve Susurluk Davası’nda adı geçen eski Özel Harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu öldürüldü. Bandırmalıoğlu’nun yanındaki eski polis Şahin Aslan da öldürüldü.

Kalamış Marina’da dün akşam saatlerinde Ziya Bandırmalıoğlu ile husumetli olduğu bir grup artasında çatışma çıktı. Bandırmalıoğlu ve yanındaki bir başka eski polis öldürüldü. TELE 1’e konuşan Marina yöneticisi olayı doğrulayarak, “Olumsuz bir durum olduğu doğru. Olay bizim bir kiracımızın olduğu bölgede yaşandı” dedi.

ZİYA BANDIRMALIOĞLU KİMDİR?

Ziya Bandırmalıoğlu 90’lı yıllarda işlenen birçok faili meçhul cinayetlerde adı geçen eski bir özel hareket polisi. İnfaz timi olarak bir dönem anılan Bandırmalıoğlu hakkında bir dönem birlikte çalıştıkları Ayhan Çarkın’ın ifadesi üzerine yakalama kararı çıkarılmıştı. Bandırmalıoğlu, yakalm karaına rağmen bir türlü yakalanmadı. Bandırmalıoğlu, faili meçhul cinayetlerin yanı sıra Susurluk soruşturmasında da yer aldı. Özellikle Kürt iş adamlarına yönelik cinayetlerde yer aldığı iddia edilen Bandırmalıoğlu, Mecit Baskın davasındaki iki tutukludan biriydi. Bir süre sonra bu davadan da tahliye oldu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: