Zam istediği paylaşımları nedeniyle işten çıkarıldı

İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan Özge Polat zam isteyen sosyal medya paylaşımları nedeniyle işten atıldı.

Gerçek Gündem’den Fırat Fıstık’ın haberine göre; İstanbul Havalimanı’nda İGA Havalimanı işletmesi bünyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Özge Polat, zam talep ettiği sosyal medya paylaşımları nedeniyle işten atıldı.

“Susmadığım için”

Dört senedir İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan Özge Polat, işten atıldığını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

Bugün itibariyle inşasından beridir çalışmış olduğum #istanbulhavalimanı dan sosyal medyada şirket ile alakalı paylaşım yaptığım gerekçesi ile tazminatsız olarak iş akdim feshedilmistir.
Susmadigim için!!!”

Daha önce 100’e yakın güvenlik görevlisinin zam talep ettikleri için işten atıldığı duyurulmuştu.

Geçen aydan itibaren yapılan zamlarla çalışanların ücretleri 4250 TL ile 5200 TL arasında bir skalada değişiyor. İşçiler de bu zamları kabul etmedikleri için seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

İGA paylaşımı sadakat borcuna aykırı bulmuş

Özge Polat’a iş akdinin feshedildiği bugün bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Söz konusu davranışınız ahlak ve iyi niyet kurallarına, iş sözleşmeniz tahtında yükümlü olduğunuz sadakat borcunuza aykırı olup, eleştiri sınırlarını fazlasıyla aşmış olan ve güven ilişkisini tamamen ortadan kaldıran bu davranışınızın, şirketimiz tarafından kabul edilmesi mümkün değildir” denildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: