Yemeksepeti kuryelerinin, eylemi sürüyor

Yemeksepeti’nde çalışan motokuryelerin aylık ücretlerinin net 5 bin 500 TL’ye çıkartılması için başlattıkları eylem 14. gününe dayandı. Turizm, Eğlence ve Hizmet İşçileri Sendikası (TEHİS) tarafından da konuyla ilgili, “Haklarımızı alana kadar devam edeceğiz’’ denildi.

Gruptakiler, şirketin genel merkezi önünde geçen yılki 3 bin 200 liralık maaş üzerinden yapılan yüzde 32,7’lik zammın şimdiki asgari ücrete denk geldiğini, kendilerinin ise 5 bin 500 lira net maaş talep ettiklerini belirtti.

Bazı kuryeler de protestoya katıldıkları için şirketin sorumluları tarafından psikolojik baskı altına alınmaya çalışıldıklarını söylerken Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, burada yaptığı açıklamada, 14 günden beri başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde motorlu kuryelerin direndiğini belirtti. Küçükosmanoğlu, “Bugün biraz sayımız az ama direnişimizin etkinliği devam ediyor. Bugün depolarda, valelerde çalışan arkadaşlarımıza tutanak tutulmaları, baskılar var ama bu çalışanlarımız eskisi kadar çalışmıyor. Boykot çağrısı karşılık buldu toplumda. Yüzde 70 kayıp devam ediyor.” dedi.

Turizm, Eğlence ve Hizmet İşçileri Sendikası’nın (TEHİS) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada  “Yağmur demedik soğuk demedik 14 gündür direnişimize devam ediyoruz. Haklarımızı alana kadar da devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: