Will Smith Akdemi’den istifa etti: Kurulun uygun göreceği diğer cezaları da kabul edeceğim

Oscar töreninde Chris Rock’a sahnede tokat atan ve ardından hakaret eden Will Smith, Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa etti.

Gelişmeyi ABD merkezli Variety dergisi duyurdu.

Smith yaptığı açıklamada, yaptıklarını ‘şok edici, acı verici ve affedilemez’ olarak nitelendirdi ve Akademi Yönetim Kurulu’nun uygun gördüğü ek sonuçları kabul edeceğini söyledi:

“Yaptıklarımı tamamen kabul ediyorum ve sonuçlarına katlanacağım. Tokat atmam şok ediciydi, acı vericiydi ve mazur görülemezdi. Yaraladıklarımın listesi uzun ve Chris’i, ailesini, birçok yakın arkadaşımı, sevdiklerimi, etkinliğe katılanları ve dünyanın her yerinden bu töreni izleyenleri içeriyor. Akademinin bana olan güvenine ihanet ettim. Ödül kazananları, harika işlerini kutlama fırsatından mahrum bıraktım. Kalbim kırık. Bu nedenle akademiyi bırakıyorum ve kurulun uygun göreceği diğer cezaları da kabul edeceğim.”

Akademi, Will Smith’in törenden ayrılmasını talep ettiklerini ancak Smith’in kabul etmeyerek eğlendiğini ve hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

Akademi’nin inceleme başlattığını açıklamasının ardından Smith özür dilemişti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: