Urfa’da zam protestosu: Hükümet istifa

Urfada fahiş fiyatlarla gelen elektrik faturaları protesto edildi. Urfalı yurttaşlar, faturalarının ev kiraları kadar geldiğini belirterek, hükümeti istifaya çağırdı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alana habere göre Urfa’da DEVA Partisi’nin çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce yurttaş, yüksek gelen elektrik faturalarını basın açıklaması ile protesto etti. Urfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Topçu Meydanı’nda bir araya gelen yurttaşlar, “Bu faturaları isottan acı”, “Faturalar kirayı geçti” ve “Faturalar millete yazıldı” yazılı pankartlar taşıdı.

“Bu faturaların nedeni açgözlüleri doyuramamamız”

Mumların yakıldığı protestoda konuşan DEVA Partisi Urfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Mum yakma dönemine geri döndük. İnsanalar dükkan kira fiyatı kadar fatura ödüyor. Enerjide dışa bağlı olduğumuz çok açık.  Bu faturaların yüksek olmasının nedeni dışa bağlılık değil açgözlüleri doyuramamamız. Sayısız vergi ile fatura şişiriliyor. Son zamanlarda birçok kalemde zam yapılıyor. Ülkeyi yönetememenin faturasını halka kesmek istiyorlar. Zamların geri alınması lazımdır. İtiraz edersek bir şeyleri değiştirebiliriz” şeklinde konuştu.

“Hayali fatura yazıyoruz” cevabı

Kenan Korkmaz adlı yurttaş ise elektrik kullanmadığı halde 3 bin TL fatura geldiğini aktardı.

Korkmaz DEDAŞ’a itiraz ettiğini ve ‘Biz hayali fatura yazıyoruz’ cevabı aldığını anlattı.

“Bu hayali faturalarınızı ödemiyorum” diye ekledi.

Vatandaşa elektrik ile zulüm yapıldığını söyleyen Korkmaz “AKP milletvekilleri bunu görmüyor mu? Yarın bir gün seçim olduğunda oy istemeye sakın gelmeyin” dedi.

Açıklama “Hükümet istifa, AKP istifa” sloganları ile son buldu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: