Türk Tabipler Birliği ve Antep Barosu Şenyaşar ailesini ziyaret etti

Antep Barosu İnsan Hakları Merkezi ve TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Fincancı, “Hep yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde sürdürdüğü Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretleri devam ediyor.

Antep Barosu İnsan Hakları Merkezi ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Aile, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizler heyeti karşıladı.

Antep Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesi Bahri Oğuz, 10-17 Aralık İnsan Hakları Haftası etkinlikleri kapsamında aileyi ziyaret ettiklerini söyledi.

Oğuz, ailenin adalet talebinin toplumun talebi olduğunu belirterek “Ailenin adalet mücadelesi Türkiye’de yaşatılan hak ihlallerinin en temel örneğidir. Bu adalet mücadelesinin herkes tarafından örnek alınması gerektiğini düşünüyoruz. Adaletin sağlanması için herkes Şenyaşar ailesine destek vermeli” şeklinde konuştu.

‘Yanınızda olmaya devam edeceğiz’

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ise ailenin adalet mücadelesini yakında takip ettiğini belirterek, “Sizinle birlikteyiz. Adalet talebinizin görünür olmasını önemsiyoruz. Toplumsal bir adaletin sağlanması için görünür olması önemlidir. Hep yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz. Birlikte adalet istiyoruz. Biz kazanacağız. Meslek örgütü olarak yaşadıklarını biliyoruz, amacımız bir daha yaşanmaması” ifadelerini kullandı.

‘Görgü tanığı hekimler ifade versin’

Ferit Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapıldığına dikkati çekerek “TTB üyesi hekimler olayın tanığıdır. Olaydan sonra hekimlerin yeri değiştirildi. İsteğimiz hekimlerin gördükleri ile ilgili ifade vermesi. Bu davanın açılması için büyük bir destek olacak” dedi.

Heyet, aile ile birlikte bir süre Adalet Nöbeti tuttuktan sonra alandan ayrıldı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: