TÜİK randevu vermeyince önüne gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen TÜİK binasının önüne gitti. Sosyal medya hesabından randevu verilmediğini duyuran Kılıçdaroğlu, “Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun”

TÜİK binası önüne giden Kemal Kılıçdaroğlu, binanın önünde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’na parti üye ve yöneticileri de eşlik etti.

Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu: Bu kurumun rakamları üzerine siyasal partiler, ekonomik çevreler, sosyal çevreler, politikalar oluştururlar; TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından birisidir. Rakamları 84 milyonu ilgilendirmektedir.

Sistemdeki metni okudum

Buraya sağlıklı ve tutarlı bilgiler almak için geldim. Kabul edilemeyeceğimizi ifade ettiler. TÜİK sitesindeki metni okudum: Bilgiye nasıl erişilir? Diğer kanallar yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsanız, merkez teşkilatı ya da bölge müdürlüklerine başvuruda bulunabilir, merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz, bilgiyi alabilirsiniz. Devletin bilgileri, devletin sahip olduğu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalara ana muhalefet partisi liderine açıklanmak istenmiyor dedi.

Açıklamanın devamında; Kapılar kapanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta açısından önemlidir. Burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bu sabah açıklanan aylık 3.51, yıllık 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor dedi Kılıçdaroğlu.

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: