TİHV 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Başlıyor.

TİHV 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri başlıyor. Türkiye’de ve dünyada insan hakları açısından yaşanan çok farklı sorunlara yönelik izleyenlerde bir farkındalık ve duyarlılık oluşturmayı hedefleyen 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin bu yıl teması ise “örgütlenme özgürlüğü” oldu.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri 10 – 17 Aralık 2021 tarihlerinde online olarak belgesel sinemaseverler ve insan hakları savunucuları ile buluşacak.

Programda yer alan filmlerin bir bölümü 10 – 12 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir’de Fransız Kültür Merkezi salonunda ve 18 – 19 Aralık 2021 tarihlerinde Van Barosu salonunda pandemi koşullarına uygun olarak izlenebilecek.

Türkiye’de ve dünyada insan hakları açısından yaşanan çok farklı sorunlara yönelik izleyenlerde bir farkındalık ve duyarlılık oluşturmayı hedefleyen 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin bu yıl teması ise “örgütlenme özgürlüğü” oldu.

İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Fransız Kültür Merkezi ile ortak gerçekleştirilen TİHV 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin programında ülke içinden 10, ülke dışından 16 olmak üzere toplam 26 seçme belgesel film yer alıyor.

Sinemaseverlerin filmleri izleyebilmeleri ve programa dair duyuruları alabilmeleri için linke girip sadece e-posta adresleri ile sınırlı bir iletişim formu doldurmaları gerekmektedir.

FİLMLERİN TARİHİ BELLİ OLDU

Belgesel filmler ve Filmler, 10 Aralık 2021 tarihinde saat 00.01 itibarıyla gösterime açılacak, yedi gün sonra, 17 Aralık 2021 tarihinde saat 24.00 itibarıyla gösterime kapanacaktır.

TİHV yaptığı yazılı açıklamada, 12. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri kapsamında yapılan “örgütlenme özgürlüğü” temalı afiş yarışmasında birinci seçilen Sefa Pala’ya ait eser film günlerinin afişi olarak belirlendiği belirtildi.

Program ve filmler hakkında ayrıntılı bilgiyi TİHV’in sitesinden edinebileceği duyrulurken, insan hakları savunucuları ve tüm sinemaseverler etkinliğe davet edildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: