THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı istifa etti

Türk Hava Yolları’nda (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın görevinden istifasının ardından yerine Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bolat atandı.

Türk Hava Yolları’nda (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın görevinden istifa ettiği resmileşti. Aycı’nın yerine şirkette Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bolat atandı.

Ahmet Bolat kimdir?

Konya’da doğumlu Ahmet Bolat, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu. İş hayatına, 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak Bolat, daha sonra eğitimini ABD’de sürdürdü. 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamladı.

Yeni görevine atanana dek THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı olarak çalıştı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: