Süleyman Soylu: Hükmederken adaletten ayrılmayan bir anlayışın içerisindeyiz

Dünyanın en zengin ülkeleri olarak nitelendirdiğimiz Avrupa ülkeleri yaşlıları ölüme terk ettiler”

Soylu, Mardin’deki temasları kapsamında AKP Mardin Gençlik Kolları Başkanlığınca Nusaybin ilçesinde düzenlenen “Mahalle Bizim Gençlik Bizim Programı”na katıldı. Gençlerin seslendirdiği “Suzan Suzi” ve “Merdo” adlı türkülere eşlik eden Soylu, burada yaptığı konuşmada, ilçede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 “Adaletten ayrılmayan bir anlayışın içerisindeyiz”

Soylu, “Kıymetli bir ecdadın torunlarıyız. Bunu hiç unutmayın. Bugün Allah’a hamdolsun özgür, hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyoruz. Ovasından dağına, ırmağından ağacına kadar herkesin imrendiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Etrafımızdaki bütün coğrafyaların gözünü diktiği, ‘Acaba bunlar ne yapıyorlar?’ diye sordukları bir toprak parçasında yaşıyoruz. 600 yıl egemenlik kurduğumuz dünyada zulüm etmeyen, hükmederken adaletten ayrılmayan bir anlayışın içerisindeyiz” dedi.

“Avrupa ülkeleri yaşlıları ölüme terk ettiler”

Bakan Soylu, Covid-19 ile mücadele sürecinde yapılan çalışmalara da değindi. Salgınla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

Dünyanın en zengin ülkeleri olarak nitelendirdiğimiz Avrupa ülkeleri yaşlıları ölüme terk ettiler. Çalışırken sosyal güvenlik sistemlerine para ödeyen ve şu anda yaşlanan insanlarına bakamadılar. Biz ne yaptık? Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu sistemle muhtarlarımızdan sivil toplum kuruluşlarına, polisimizden askerimize, jandarmamıza, validen kaymakama, belediye başkanından imama ve insanlarımıza kadar yaşlımızın, büyüğümüzün neye ihtiyacı varsa evine ulaştırmaya çalıştık. Onu yalnız bırakmadık. Bu büyük bir emanettir. Bizden sonra bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Biz faniyiz ama bahsettiklerimin hepsi bu topraklarda baki kalacak”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: