Soylu, Meral Danış Beştaş’ı Meclis’te tehdit etti: Akşam göreceksin

HDP’li Beştaş, Meclis’teki bütçe görüşmeleri esnasında Bakan Soylu’nun ‘Akşam göreceksin, başını öne eğerek çıkacaksın’ sözleriyle kendisini tehdit ettiğini açıkladı.

CHP’den sonra HDP’ye saldıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt veren HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Sizin bütün suçlarınıza, saldırılarınıza, kumpaslarınıza, işkencelerinize rağmen tek bir saniye diz çökmedik” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda Sanayi ve Enerji ve Tabii Kaynakları, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun konuşması ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu söz aldı.

Soylu’nun 3 dakikalık konuşması ardından kavga çıktı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu’na dair Soylu, “Sayın Dervişoğlu herhalde hayatı boyunca karşı karşıya kaldığı iftiralara, ithamlara teslim zan ediyorum teslim olan bir karakter ortaya koymuştur. Hak savunmak, iddiaya karşı direnç göstermek, yalana karşı savaşmak bir insanın en şerefli ve onurlu hakkıdır. Bu hak suç örgütleriyle mücadelede onların sırtlarını yere vurduğumuz için, onların her biriyle büyük bir mücadele içinde olduğumuz için bu iftirada bu hak bize insan olduğumuz için verildi. Bana ahlaklı siyasetten bahsettiniz çok üzüldüm. Ben konuşmamın bu bölümünü akşam yapacağım. Ahlaklı siyasetten burada 20 dakika konuştunuz. Türkiye dört bir yanında terörle mücadele ediyor. Bir tek kelime sarf etmediniz. Ahlaklı olmayan siyaset belediyelerde tehdit ve şantajla bürokratları tehdit ettiğimi söylüyorsunuz. Ama HDP’nin, CHP’nin, PKK’nın şehir yapılanması içerisinde olduğu belediyeler de payandalık yaptığınızı ahlaklı siyasetinizle bağdaşlaştırmıyorsunuz. Bana bu imkanı verdiniz” dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: