Soylu: Gülistan’ı bulmak için elimizden geleni yaptık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki yıldır akıbeti bilinmeyen ve tam 800 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Dersimli Gülistan Doku hakkında konuştu.

Muhalefet partileri CHP, İYİ Parti ve HDP’nin grup toplantılarında Gülistan konusuna değinmesini eleştiren Soylu, Gülistan’ın bulunması için ellerinden gelen çabayı yaptıklarını belirtti.

Bakan Soylu, kızlarının akıbetini sormak için bakanlık önünde açıklama yapmak isteyen Doku ailesinin darp edilerek gözaltına alınmasına ilişkin ise söz söylemezken,  yapılan çalışmalarla ilgili Doku’nun ailesinin bilgilendirilmediği iddialarının da asılsız olduğunu öne sürdü.

Soylu, “Gülistan Doku’nun ailesinin yapılan çalışmalarla alakalı bilgilendirilmediğine dair yapılan açıklamalar da tamamen yalandır. Bu elim hadise, ilk anından bugüne kadar her aşamasında bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takibinde olmuştur. Kendileri aile ile hem telefonla hem de Elazığ ziyareti sırasında bizzat yüz yüze görüşmüştür. Ayrıca Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve İçişleri Bakanı olarak bizzat kendim, Elazığ’da, Ankara’da ve Tunceli’de aile ile defalarca görüşme gerçekleştirdik ve her süreçte bilgilendirdik. Ayrıca; Valilerimiz, arama kurtarma birimlerimiz, arama çalışmalarının her safhasında; yine konuyla ilgili kurulan özel ekibimiz, yürütülen çalışmanın bir çok bölümünde, aileyi sık sık bilgilendirmiştir. Bizatihi aile üyeleri, arama kurtarma çalışmalarını ve tüm detayları, olay yerinde de takip etmiştir” dedi.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: