”Son zammın olsun”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de SOL Parti Pazar İlçe Başkanı Recep Onur Uygun, Fındıklı ilçesindeki elektrik ve doğalgaz eyleminde taşıdığı ‘Son zammın olsun’ dövizi nedeniyle gözaltına alındı. Başkan Uygun, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

SOL Parti Fındıklı İlçe Örgütü, elektrik ve doğalgaz zamlarına tepki gösterdi. Konuyla ilgili SOL Parti’den yapılan açıklamada, “Zamlarla iki üç katına çıkan faturalarımız el yakıyor. Bu faturalar adaletsizdir, haksızdır. Ödediğimiz kadar elektrik tüketmiyoruz. Peki neden tükettiğimizin çok üzerinde para ödüyoruz? Çünkü, enerji üretim ve dağıtımı tümüyle özelleştirildi. Şirketler daha çok kar etmek istiyor! Daha çok kar etmek için; cebimizdeki üç kuruşa el koymaya çalışıyor! Fatura değil şirketlere haraç ödüyoruz, bu zamlar geri çekilmelidir” denildi.

SOL Parti İlçe Başkanı Recep Onur Uygun, ‘Son Zammın Olsun’ dövizi nedeniyle gözaltına alınırken gözaltına alınan Uygun, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: