Sebze üretim uzmanı AKP’li, Uzay Ajansı’na atandı

Türkiye Uzay Ajansı’na “Başkanlık Müşaviri” olarak, 2013 yılında Van’da meydana gelen depremin, “Erdoğan’a teşekkür edilmemesi” nedeniyle gerçekleştiğini savunan Haliloğlu atandı.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre,2023’te “Ay’a sert iniş” görevi verilen Türkiye Uzay Ajansı’na “Başkanlık Müşaviri” olarak iki yıllık Sebze Üretim Tekniği Bölümü mezunu AKP’li İlyas Haliloğlu atandı. 9 Aralık 2021’de Nükleer Enerji Araştırma Enstitüsü’nden atama işlemi gerçekleştirildi. Atama yazısı ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından imzalandı.

Nükleer Enerji Araştırma Enstitüsü’nde teknisyen olarak çalışan İlyas Haliloğlu, 2013 yılında Van’da meydana gelen depremin, “Erdoğan’a teşekkür edilmemesi” nedeniyle gerçekleştiğini savunmuştu. Ayrıca 2014 yerel seçimlerinde AKP’den Erciş Belediye Başkan Aday Adayı, 2015’te yine AKP’den Van Milletvekili Aday Adayı olması da dikkatleri çekti. Haliloğlu’nun AKP milletvekili danışmanlığı da bulunuyor.

İlyas Haliloğlu, atanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Haliloğlu, Uzay Ajansı’nın not kağıdına yazdığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

Değerli dost ve arkadaşlarım; Türkiye Uzay Ajansı Kurumuna, Başkan Müşaviri olarak atandım. Dua ve desteklerinizi her zaman beklerim. Saygılarımla.

Henüz kendisine ait bir binası olmayan TUA, TÜBİTAK’a ait binanın bir katında çalışıyor. 2023’te Ay’a iniş yapmak ile görevlendirilen ajansın bugüne kadar yaptığı harcamaların arasında, VIP minibüs ve 30 bin TL’lik tabela ve kapı isimlikleri yer alıyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: