Rus iş insanı Putin’in başına 1 milyon dolar ödül koydu

Rus girişimci ve aynı zamanda eski bankacı olan Alex Konanykhin, sosyal medya hesaplarından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin sekizinci gününde de saldırılar devam ederken dikkat çeken bir olay meydana geldi. Rus girişimci ve aynı zamanda eski bankacı olan Alex Konanykhin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu duyurdu.

Newsweek’in haberine göre, ABD’de yaşayan Konanykhin, sosyal medya hesaplarından subay ya da memurlara, “Putin’i, Rus ve uluslararası yasalara göre bir savaş suçlusu olarak” tutuklamaları için para ödemeye söz verdiğini açıkladı.

Konanykhin paylaşımında, “Bir etnik Rus ve bir Rusya vatandaşı olarak bunu ahlaki bir görev olarak görüyorum” ifadesini de kullandı.

Facebook tarafından paylaşımı “ölü ya da diri” ifadeleri yer aldığı için silinen Rus iş adamı, dün sabah saatlerinde yeniden bir paylaşım yaparak Putin’in savaş suçlusu olduğunu ve muhalifleri ise öldürdüğünü söyledi.

Ukrayna’ya desteğinin süreceğini belirten Konanykhin, Vladimir Putin’in başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu yineledi.

Rus girişimcinin LinkedIn paylaşımı ise platform tarafından kaldırıldı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: