Özgecan Aslan, katledilişinin 7. yılında anılıyor

11 Şubat 2015’te Mersin’in Tarsus ilçesinde evine gitmek için bindiği minibüste, minibüs şoförü tecavüzcü Suphi Altındöken tarafından tecavüze uğradıktan sonra katledilen Özgecan Aslan’ın (19) ailesi, kızlarının acısını ilk günkü gibi yaşıyor.

Kızlarının ölüm yıldönümü nedeniyle İzmir’den Mersin’e gelen Songül ve Mehmet Aslan çifti, yapacakları mezar ziyareti öncesinde gazetecilerle buluştu.

Özgecan’ın acısının 7 yıldır sürdüğünü belirten Mehmet Aslan, “Kızımızı düşünmediğimiz, anmadığımız bir an yok. Ne zaman sokağa çıksak, evde sohbet etsek, televizyon izlesek, ne zaman bir genç kız görsek, evlenen bir çift görsek hep Özge aklımıza geliyor. Özgecan gibi öldürülen, katledilen kadınlarımızın maalesef gelecekleri çalındı. Kadınların geleceklerinin çalınması, katledilmesi, şiddete maruz kalması demek; çocukların büyüyememesi, sevginin, şefkatin, hoşgörünün katledilmesi demek. Kadının yok edilmesi demek, ülkenin geleceğinin yok edilmesi demek. Maalesef bu zor zamanların üstüne bir de kadın şiddetinden dolayı çekilen acılar, sıkıntılar bu yükü katmerli hale getirmiştir” dedi.

Özgecan Aslan, ölüm yıl dönümü dolayısıyla yarın saat 12.00’de Mersin Şehir Mezarlığı’ndaki melek figürlü anıt mezarında anılacak.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: