Ordu’da erkek şiddeti

Ordu’da Erkan Emiroğlu isimli erkek, şiddet uyguladığı için kendisinden 5 ay önce boşandığı Elvan Sözkesen’i yaraladı. Ağır yaralanan Sözkesen, sevk edildiği Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde  yaşayan, 2 çocuk annesi Elvan Sözkesen, Erkan Emiroğlu’nun kendisini şiddete maruz bıraktığı gerekçesiyle 5 ay önce boşandı. Boşandığı Emiroğlu’nun kendisini tehdit etmesi üzerine 2 gün önce adliyeye giderek şikâyette bulunan Sözkesen, bugün çocuklarını okula bıraktıktan sonra evine geldi. Uzaklaştırma kararı işlemleri için adliyeye gitmek üzere evinden çıkan Elvan Sözkesen, bu sırada kendisini takip eden Erkan Emiroğlu’nun saldırısına maruz kaldı.

“Sürekli şiddet uyguluyordu”

Yaşadığı anları anlatan Elvan Sözkesen, boşandığı Erkan Emiroğlu’nun sürekli kendisine şiddet uyguladığını ifade ederek, “5 ay önce ayrıldık. Şiddet uyguladığı için boşandık. Tekrar benimle evlenmek istiyordu. Kabul etmediğim için sürekli beni tehdit ediyordu. 2 gün önce savcılığa çıktım. Bugün de uzaklaştırma kararı için adliyeye imza atmaya gidecektim. Daire kapısının merdiveninde karşıma çıktı. Su istedi. Ben onu içeri almadım. Merdivende kaçmaya başlayınca arkamdan üzerime sıvı bir şey attı. Sonra da bir şey alevlendi. O esnada tehditlerine devam etti.”

Olaydan sonra Erkan Emiroğlu  gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. (İHA)

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: