Öğrencisini döven öğretmene hapis cezası

Aksaray’da geçtiğimiz yıl 10 yaşındaki T.K.’yi dövdüğü için öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y., 10 ay hapis cezası aldı.

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde 10 yaşındaki öğrencisi T.K’ye şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktıktan sonra öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y. hakkında açılan davada 10 ay hapis cezası verilip, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda, matematik öğretmeni Ali Rıza Y, ders sırasında 5’inci sınıf öğrencisi T.K’yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak müdahale ettiği olayda dayak yiyen öğrenci T.K’yı meslektaşı Ali Rıza Y.’nin elinden kurtardı.

Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı. Yaşanan olayın ardından T.K, durumu babası Duran K.’ye anlattı. Duran K. de oğlunu önce hastaneye götürüp sağlık kontrolünden geçirdi, ardından da savcılığa giderek öğretmen Ali Rıza Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı olayın ardından başlattığı soruşturma sonrası Ali Rıza Y.’nin öğretmenlik mesleğine son verdi. Genel hizmetlerde idari memur olarak görev yapmasına karar verilen Ali Rıza Y. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: