Muhalefet partilerinin liderlerinden Asgari ücret açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Asgari ücreti açıklaması üzerine, muhalefet partilerinin liderlerden peş peşe açıklamalar geldi.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu ortak basın toplantısında Asgari ücrete dair değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Dolar kurundaki yükselmeyi görürsek asgari ücret düşük, eğer enflasyonu ve fiyat artışlarını kontrol ederlerse 4 bin 250 lira ile asgari ücretli kardeşlerimiz biraz nefes alabilir. Eğer sorunlar böyle devam ederse, önümüzdeki yaz Türkiye gıda kriziyle karşı karşıya kalırsa kimse şaşırmamalı” derken

Karamollaoğlu ise,

4 bin 250 lirayı doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı’nın kendisi açıklıyor. Aslında geçmişte cumhurbaşkanları, başbakanlar asgari ücreti açıklamazdı. Bizzat kendisi açıklama ihtiyacını duyuyor. Burada da önem verdiği husus nispet.

Enflasyonun yüksek olduğu dönemde rakamların üzerine odaklanmak doğru bir yaklaşım olmuyor. İnsanlar dünyada geçerli bir para birimi için ya Euro ya da doları kullanıyor. Ben de dolardan bahsederek bu konuyu gündeme getirmek istemem. Dış ticaretimizi dolarla yapıyoruz.” Dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Türkiye İşçi Partisi genel başkanı Erkan Baş sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: