Ankara’da 40’a yakın moto kuryenin işine son verildi.

Ankara’da moto kuryeler işten çıkarıldı. Sebep ise şirketin küçülmeye gittiği gösterildi.

Hepsi Ekspress’in taşeronu olan Scotyy firması “şirket küçülmeye gidiyor” gerekçesi ile Ankara’da 40’a yakın moto kuryenin işine son verdi. SGK’lı olan kuryeleri bir depoda toplayıp “mahkeme gibi bir ortam” hazırlayıp çıkış evrakları imzalatıldı.

Moto Kurye haberin paylaştığı bilgilere göre Ankara’da 40’a yakın moto kurye işten çıkarıldı. Gerekçe ise “şirketin küçülmeye gitmesi”

Kuryelerden hiç bir şikayet almadıklarını ve herkesin işini layıkıyla yaptığını söyleyen şirket yöneticisi bu durumu herkesin kabul etmesi gerektiğini, kimsenin elinden bir şey gelemeyeceğini, herhangi bir itiraz hakkı olmadığını ifade etmiş.

Kış ortasında işten atılan,(ay sonuna kadar kuryeler çalışacakmış) üstüne üstelik herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız diye gözleri korkutulmaya çalışılan kuryelere bir de kullandıkları zimmetleri maaşlar yatırılmadan teslim etme zorunluluğu getiriliyor.

İşten çıkarılan Ankaralı Scotyy moto kuryeleri, keyfi olarak işten atılmalara karşı seslerinin duyurulmasını ve hukuki olarak da kendilerine yardımcı olunmasını istiyorlar. Paylaşımında bulundu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: