MHP’li belediyeden Bergen filmine engel

Adana’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kozan Belediyesi, belediye sinemasında Bergen filmini yayınlanmaktan son anda vazgeçti.

Bergen’i öldüren Halis Serbest’in bu engellemeyle ilgili olabileceği iddia ediliyor.

“Öyle uygun görüldü”

Gazeteci, TV100 programcısı Candaş Tolga Işık yaşananları sosyal medya hesabından paylaştı:

“8 Mart öncesi size bir Türkiye gerçeği anlatayım: Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da belediye sineması bugün aniden Bergen filmini yayınlamaktan vazgeçti! Filmin İstanbul’daki galasına çevik kuvvet geldi. Ölüm tehditleri alan yapımcıları ise korumalarla yaşıyor.

Az önce Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı aradım ve “1 ay önce rezervasyonu yapılan film neden gösterime girdiği gün bir anda vizyondan kaldırıldı?” diye sordum. “Öyle uygun görüldü” dedi. Sayın Başkan, tüm ısrarlarıma rağmen başka bir yanıt vermedi.”

Bergen’i öldüren Halis Serbest Kozan’da yaşıyor

Ayrılıp İzmir’e kaçması nedeniyle önce katil kiralayarak Bergen’in yüzüne bir kova kezzap döktüren, daha sonra 14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Pozantı, Adana’da kurşunlayarak öldüren Halis Serbest’in bu engellemeyle ilişkili olabileceği iddia ediliyor.

Serbest, Adana Kozan’da yaşıyor.

Film yapımcıları ölüm tehditleri alıyor

Filmin İstanbul’daki galasına da çevik kuvvet geldi. Polislerin oyuncuları ve yapımcıların güvenliği nedeniyle önlem aldıkları belirtildi.

Filmin yapımcıları ölüm tehditleri alıyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: