Menzilci şirket, 14 milyon liralık ihaleyi kaptı

İleri Haber’den Ersan Kınık’ın haberine göre; Menzil Cemaatine yakınlığıyla bilinen Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şube Başkanı Kamil Biçici’nin sahibi olduğu şirket, bu kez de Kocaeli Üniversitesi’nin yemek hizmeti ihalesini aldı.

Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgiye göre 31 Ocak 2022 tarihinde “14 Şubat 2022 – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi öğrenci ve personel malzeme dahil öğle ve akşam yemeği” adı altında pazarlık usulüyle bir ihale düzenlendi. Yalnızca iki firmanın davet edildiği ihaleyi 13 milyon 945 bin 500 TL teklif veren Tac Medikal Elektrik Elektronik İnşaat Gıda Temizlik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi kazandı.

 14 milyon liralık bu ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda uygulanması gereken tartışmalı 21/B maddesi üzerinden pazarlık usulüyle düzenlendi. 21/B maddesi, geniş çevrelerce “ihaleyi istediğine verme usulü” şeklinde de yorumlandı.

 İhalenin verildiği Tac Medikal Elektrik Elektronik İnşaat Gıda Temizlik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi, Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre Menzil Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen TÜMSİAD’ın Batman Şube Başkanı Kamil Biçici’ye ait. Biçici’nin sosyal medya hesaplarında da Menzil Cemaati’ne ait çok sayıda paylaşım mevcut.

 Biçici’nin şirketi 2010 yılında 50 bin TL sermaye ile kurulmuş olup, 2013-2021 yılları arasında 44 milyon TL’yi bulan 42 ayrı ihale aldığı ortaya çıkmıştı. Şirketin son aldığı ihale ile birlikte, kamu kurumlarından aldığı ihale bedeli 58 milyon TL’yi aştı. Şirketin ihale aldığı kurumların başında Turkish Petroleum International Anonim Şirketi (TPIC) ve Düzce Üniversitesi bulunuyor.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: