Lütfi Elvan bakanlıktan istifa etti, yerine Nebati atandı.

2 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti, yerine Nureddin Nebati atandı. Nebati, Lütfi Elvan’ın TCMB’nin faiz indirme kararları karşısında sessizliğini koruduğu dönemde yaptığı yorumlarla ön plana çıkmıştı. Nureddin Nebati, eski bakan Berat Albayrak’a yakınlığı ile de biliniyor. Nebati’nin ayrıca ABD’de Fethullah Gülen’e yaptığı ziyaret dikkat çekiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden ayrıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre Elvan’ın yerine yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararında “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır,” ifadelerine yer verildi.

Yeni Maliye bakanı Nureddin Nebati’nin atanması ardından sosyal medya kullanıcıları, Yeni bakanın Fetullah Gülen ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ile çekilen fotoğraflarını paylaştılar.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: