6 ay önce saldırıya uğrayan Kübra Ekin için özel ekip kuruldu

Diyarbakır’da 13 Kasım’dan bu yana haber alınamayan Kübra Ekin’in (22) bulunması için özel ekip kurulduğu Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) duyuruldu.

Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde annesi Rahime Özdemir ile birlikte yaşayan Kübra Ekin, 18 gün önce alışveriş için evden çıktı. Akşam eve dönmeyen Kübra Ekin, bir gün sonra annesini arayıp, geleceğini söyledi. Ancak bu saatten sonra Ekin’in cep telefonu kapandı. Kızına ulaşamayan Rahime Özdemir, polise başvurdu.

13 Kasım’dan beri kayıp olan Kübra Ekin için İl Emniyet  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerinden oluşan karma özel ekip kurulduğunu yazan DHA, her ihtimal ve detayı titizlikle değerlendiren ekibin, Ekin’in yakın çevresinin bilgisine başvurduğunu belirtti.

Ekin, 6 ay önce saldırıya uğramıştı

Kübra Ekin, mayıs ayında Bağlar ilçesi Lezgin Avcı Caddesi’nde marketten ekmek alıp dönerken kimliği belirsiz kişinin saldırısına uğramıştı. Polis olayı soruştururken, faili ise halen bulunamadı.

Öte yandan, söz konusu saldırı sonrası Kübra Ekin ile ilgili 6284 sayılı kanun ve İstanbul Sözleşmesi uyarınca, koruma kararı çıkarılıp çıkarılmadığı, etkin bir soruşturma yürütülüp yürütülmediği bilinmemekte. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nün konuya ilişkin bir açıklaması olmamakla birlikte, ay önce yaşanan saldırı ve güncel kayıp başvurusu arasında ilişkisine de İl Emniyet Müdürlüğü’nce ve Demirören Haber Ajansı’nca değinilmedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: