Konya’da saatler süren yağ kuyruğunda yurttaşlar isyan etti

Gazete Duvar’ın haberine göre; Konya’da TMO’dan ucuz yağ alabilmek için uzun süre bekleyenler, “Geçinemiyoruz. Piyasanın 10-15 lira altında satılan ayçiçek yağından satın alabilmek için saatlerdir bekliyoruz” dediler.

Konya’da vatandaşlar Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 99 liraya satılan 5 litrelik ayçiçek yağı ve pirinçten alabilmek için soğuk havaya rağmen uzun kuyruk oluştururken temel gıda ürünlerine gelen zamların ardından Türkiye’nin birçok kentinde TMO önünde oluşan ucuz yağ ve pirinç kuyrukları AKP’nin en çok oy aldığı kentlerin başında gelen Konya’da da görüldü.

Konya’da çoğunun yaşlı kadın ve erkeklerin oluşturduğu kuyruktakiler 99 liraya satılan ayçiçek yağından satın alabilmek için soğuk havaya rağmen saatlerce beklediler.

Kuyrukta beklerken hayat pahalılığından da şikayet eden vatandaşlar, “Geçinemiyoruz. Piyasanın 10-15 lira altında satılan ayçiçek yağından satın alabilmek için saatlerdir bekliyoruz. Zamlar bizi çok etkiliyor, geçim sıkıntısı çekiyoruz” siteminde bulundu.

 

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: