Kılıçdaroğlu: Susma zamanı değil herkes konuşmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV’ye telefonla bağlanarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısında önlenemez bir şekilde değer kaybına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile görüşmesinin detaylarını da paylaştı.

‘Seçim ilan etseler yarın ülke toparlanır’

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları ifade etti:

“TÜSİAD Başkanı ile konuştum, herkesin konuşması gerektiğini söyledim. Şu an seçim ilan etseler yarın ülke toparlanır. Bu akşam desinler bunu yarın toparlanırız. Erdoğan ve Bahçeli’nin tek olasılığı seçimdir. Bu hükümet çoklu organ yetmezliği ile karşı karşıya. Susma zamanı değil herkes konuşmalı. Herkes bu gidişin doğru olmadığını dillendirmeli. Vatanını seven artık susamaz, susmamalı. Bu Saray ve şürekâsının kalbi yoktur. Seçim sandığı önümüze konulana kadar asla susmayacağız. Hep birlikte bütün vatandaşlar, çağrı yapmalıyız.”

‘Olay asgari ücreti aştı, yangın var’

Kılıçdaroğlu ayrıca ”Olay asgari ücreti aştı, yangın var. Hep birlikte her zaman ülkemizi seviyorsak bu ülkenin sanayicisi, esnafı artık konuşmalı ama demokratik yollarla. İktidar çoklu organ yetmezliğini kabul etmeli” dedi.

‘Ülke yangın yeri’

Sosyal medya hesabı üzerinden de konuya dair açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “TÜSİAD Başkanı’nı aradım. Ülke yangın yeri. Aklî melekelerini kaybetmiş bir şahsın ülkeyi intihara sürüklemesini mi seyredeceğiz? Herkes konuşmalı artık, herkes! Seçim istiyoruz. Erdoğan ve Bahçeli’nin tek yapması gereken, kendilerinin gitme olasılığını millete göstermeleridir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ayrıca sosyal medya hesabından TÜSİD ile yaptığı görüşmeyi şöyle yaptı:

“Bu Saray Hükümeti artık kangrenli bacaktır. Susma zamanı değil, vatanını seven herkes konuşmalı. Tüm vücut kangren olduktan sonra, konuşsanız da bir anlamı olmayacak. Utancı giden kimsenin kalbi ölürmüş. Bu Saray ve şürekasının utanması yoktur, kalbi yoktur. Bu zulmü bitireceğiz!”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: