Kılıçdaroğlu: ‘Kürdistan’ lafından ben de rahatsız oluyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine sorulan Kürdistan sorusu üzerine “Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Elmadağ’da katıldığı muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri buluşmasında soruları cevapladı. Bana her soruyu sorabilirsiniz dedikten sonra gelen sorulara yanıt veren Kılıçdaoğlu Kürdistan’a ilişkin bir soru üzerine “Ben de rahatsız oluyorum” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, yöneltilen her soruyu tek tek yanıtladı. “Hangi dine inanıyorsunuz?” sorusunu “Elhamdülillah Müslümanız” diye cevaplayan Kılıçdaroğlu, “HDP’ye ne diyorsunuz? İttifakta mı?” sorularına yanıt verdi.

HDP ile görüşüyoruz

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre HDP ile görüştüklerini kaydeden CHP lideri, “HDP ittifakta değil, bir iş birliği içinde de değiliz. Ama biz herkesle olduğu gibi HDP ile de görüşüyoruz. 6.5 milyon oy almış bir parti. Meclis’te başkanvekili var, milletvekilleri var, HDP’li Meclis Başkanvekili’nden söz istiyoruz, AK Parti de istiyor” şeklinde konuştu.

“Kürdistan lafından rahatsız oluyorum”

Kılıçdaroğlu, “PKK’ya destek oluyor musunuz?” sorusuna da “Ne zaman, nerede, nasıl olmuşum, buna nasıl inanıyorsunuz? Terör örgütünün saldırdığı adam benim. Nasıl inanıyorsunuz buna, bunu da anlamıyorum” karşılığını verdi.

“Kimileri ‘Kürdistan’ diyor, rahatsız oluyor musunuz?” sorusunu da Kılıçdaroğlu, “Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum. Benim ağzımdan hiç bugüne kadar böyle bir şey duydunuz mu?” diyerek yanıtladı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: