Kılıçdaroğlu: Hazine’de olmayan bir parayla garanti verdiler, gizli faizin dik âlâsını uyguladılar; nass bunun neresinde?

“Beyt-ül mâl ile kumar oynayan bir saray var, o kumar masasını alkışlayanları tarih asla unutmayacaktır”

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlarımıza yeni bir finansal alternatif sunuyoruz” diyerek açıkladığı yeni adımları değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekonomi konuşmalarında faiz indirimi konusunda sık sık referans olarak gösterdiği ‘nass’a atıfta bulunarak “‘Nass bunu emrediyor’ diye diye, gizli faizin dik alasını uyguladılar. Ama şimdi bunu yaparak büyük bir girdabın içine soktular Türkiye’yi. Garibanın döviz sahibini fonladığı saçma sapan karanlık bir düzeni getirdiler. Garibanın parası ile bankada doları olanı finanse ediyorsun. O garibanlardan bazıları bu gelişmeleri kutluyor, seviniyorlar. Beyt-ül mâl* ile kumar oynayan bir saray var, o kumar masasını alkışlayanları tarih asla unutmayacaktır” diye konuştu.

CHP lideri, 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağını söylerken, ekonominin düzelmesi için güven tesis edilmesi edilerek yapılması gerekenleri sıraladı. Kılıçdaroğlu, ‘ekonomik ve sosyal konsey’ kurulması gerektiğine, kurumların bağımsızlığına ve kadro oluşumlarında liyakatin önemine vurgu yaptı. CHP lideri, “israf düzenine son vereceklerini” de söyledi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: