Kılıçdaroğlu: Bu ürünlerle hayatta kalınır.

Kılıçdaroğlu, “10 Hayatta Kalma Ürünü” için zam yapılmamasını istedi. Kılıçdaroğlu, oluşacak zararları ise iktidara geldiklerinde karşılayacaklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, market yöneticilerine gönderdiği mektubu paylaştı. Mektupta geçtiğimiz günlerde hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, sektör yöneticilerine “10 Hayatta Kalma Ürünü” için zam yapılmaması çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, söz konusu mektubu Twitter hesabından, “Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum.” notu ile paylaştı.

Mektup şöyle başlıyor:

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.

Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi,

Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, “10 Hayatta Kalma Ürünü” için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler: Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.

Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız. Kara Kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: