Kaymakamdan çifte standart CHP’ye izin yok AKP’ye var

Çanakkale’nin Çan ilçesinde CHP Belediyesi’nin düzenlediği kitap fuarına pandemiyi gerekçe gösterip öğrenciler gitmesin diye Milli Eğitim Müdürlüğü’ne talimat veren Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, aynı öğrencilerin AKP ilçe başkanının desteği ile ilçe değiştirerek Eren filmine gitmesine ise izin verdi.

Çan’da dün başlayan ve CHP’li Çan Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarı etkinliğine Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal’ın pandemiyi gerekçe göstererek göndermemesi ilçenin gündemine oturmuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne talimat veren ve öğrencilerin açılışına gitmesine engel olan Kaymakam Mustafa Gürdal’ın, Çan İmam Hatip Okulu tarafından düzenlenen ve otobüsünü AKP Çan İlçe Başkanı Ömer Şahin’in verdiği etkinlikle hem de ilçe değiştirerek Çan’a yarım saat mesafede bulunan Biga ilçesine Eren filmini izlemeye gitmesine izin verdiği ortaya çıktı.

AKP desteğiyle İmam Hatip olunca olmayan pandeminin CHP Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte olması ve kaymakamın çifte standardı ilçede tepkilerin odağı oldu.

Yaşanan çifte standart sonucu yurttaşlar Kaymakam Gürdal’ı tarafsız bir şekilde görevini yapmaya davet etti.

‘’Öğrencisiz fuarın sebebi siyasi midir?’’ diye soran yurttaşlar ilçe kaymakamanın ilçede düzenlenen pek çok etkinliğe olur vermediği sadece AKP teşkilatının etkinliklerine müsaade ettiklerini vurguladılar.

AKP ilçe gençlik kollarının futbol turnuvası düzenlediğini ve bu etkinliğe öğrencilerin rahatlıkla gidebildiğini belirten yurttaşlar, CHP belediyesinin kitap fuarına öğrencilerin yollanmamasına ise anlam veremediklerini belirttiler.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: