Katledilen Sıla’nın Babası Bekir Şentürk: Balıktan dönüyorum, şimdi konuşamam.

Haber: Ahmet Ayva

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek isimli erkek tarafından bıçakla boğazı kesilerek katledildi. Daha önce de Sıla Şentürk’ü kaçırmak istediği öğrenilen Gökçek, cinayetten sonra il dışına çıkmak için gittiği havalimanında yakalanarak gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Erikliman köyünde meydana gelen olayda, babaannesine ait evde kalan Sıla Şentürk, Hüseyin Can Gökçek ile bilinmeyen nedenle tartıştı. Gökçek, yanında getirdiği bıçakla Şentürk’ün boğazını kesti.

16 yaşındaki çocuk hayatını kaybederken, Gökçek ise evden kaçtı. Aile fertlerinin olmadığı evde, işitme ve konuşma engelli babaanne, durumu komşularına aktarıp yardım istedi.

Hastaneye kaldırılan 16 yaşındaki Sıla, kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

BABA ŞENTÜRK: BALIKTAN DÖNÜYORUM KONUŞAMAM

16 yaşında nişanlandırılan ve katledilen Sıla’nın babası Bekir Şentürk, sorularımızı “balıktan dönüyorum, konuşamam diyerek” cevapsız bıraktı.

ESKİ MUHTAR: SILA TEDİT EDİLİYORDU

Sıla’nın katledildiği yalı mahallesi eski muhtarı ise sorularımıza şöyle cevap verdi:

“Bu olayın üzerine gidin. Sıla, katilim tehditleri nedeniyle bir yurda yerleştirilmiş, devlet koruması altına alınmıştı. Babaannesinin sağlık durumundan kaynaklı, yurttan alıp eve geri getirdiler. Nişan yok, kız reşit olmadığı için aile arasında söz yapıyorlar sadece. Katil sadece Sıla’yı değil, küçük kardeşini de tehdit ediyordu.” Diye belirtti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: