Karaca: Gülistan Doku’nun bulunması için mücadele edeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki CHP Heyeti, 5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku hakkında rapor hazırlamak için Tunceli’ye gitti.

Karaca, “Sürecin raporlanması ile Gülistan Doku’nun bulunması için ailesinin vermiş olduğu adalet mücadelesinin sonuca erişinceye kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Heyeti, CHP Tunceli İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca toplantıda, “Yaklaşık 800 gündür, Gülistan Doku’nun akıbeti hakkında herhangi bir gelişme sağlanabilmiş değildir. 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana Gülistan Doku’nun herhangi bir haberi, bilgisi hala öğrenilememiş durumdu. 260 günü aşkın süre gölde yapılan arama çalışmaları, Gülistan Doku’nun sadece intihar ettiği üzerineydi. Kardeşi, ablası tüm milletvekillerine bir mektup yazdı, bir genç kadının kaybolmasını ve bulunamamasını anlamanın mümkün olmadığını; şüphelerini, iddialarını dile getirdi. Geçtiğimiz hafta salı günü, Gülistan Doku’nun ablası ve ailesi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Sayın Genel Başkanımıza iddialarını ve şüphelerini ilettiler. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da İstanbul Milletvekilimiz ve Adalet Komisyonu Sözcümüz Sayın Zeynel Emre ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak ben ve Tunceli Milletvekilimiz Sayın Polat Şaroğlu’nu görevlendirerek; Gülistan Doku’nun ailesinin iddialarının ve yaklaşık 800 gündür yapılan hukuki çalışmalar hakkında inceleme yapılması, yetkililerden alınacak bilgiler ile bir rapor hazırlanmasını ve bu raporun kendisine sunularak kamuoyu ile paylaşılmasını istedi. Biz de bugün burada vali, emniyet müdürü, üniversite hocaları, Tunceli Baro Başkanı ve bu olay hakkında bilgisi olabilecek her kişi ile görüşerek ve aynı zamanda soruşturma dosyasını inceleyerek durumun akıbeti, ailesinin iddialarını açığa çıkaracak… Araştıracağız, araştırdıktan sonra raporumuzu kamuoyu ile paylaşacağız. Gülistan Doku’nun son görüldüğü iddia edilen köprüde yer incelemesi yapacağız, tüm ilgili şahısların görüş ve düşüncelerini alacağız. Ardından bu sürecin raporlanması ile de Gülistan Doku’nun bulunması için ailesinin vermiş olduğu adalet mücadelesinin de sonuca erişinceye kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: