Kanal İstanbul kimleri sevindirdi?

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Kanal İstanbul bölgesinin imar planlarıyla ilgili açıklama yaptı. Türkiye’nin en büyük vurgunlarından birisinin Kanal İstanbul projesiyle yapıldığı vurguladı.

CHP’li Karabat, “İstanbul’daki tarım arazilerinin imara açılmasını sevinçle karşılayan Ürdünlü emlakçıyı hatırlarsınız. Onu mutluluktan havaya uçuran bizim Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız, Büyükçekmece’deki, Silivri’deki ve Çatalca’daki çiftçimizin de kan ağlamasına neden oluyor” diye konuştu.

Karabat “Kadrolaşmayı, liyakatsizliği ve ihaleciliği en iyi yapan AKP, imarda da oyun oynuyor” dedi.

Karabat şunları söyled: “İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde Yenişehir Rezerv Yapı Alanı 1, 2 ve 3’üncü etap planlama sahası imar uygulaması askıya çıktı. Askıya çıkan imar izinlerinde bazı bölgelerde 15 kat izin verilirken bazılarına 3 kat izin verildi. Kim bu 15 kat imar izni verilen şanslı kişiler? Yoksa Katar Emiri’nin annesi mi? Berat Albayrak’ın da Kanal İstanbul’da arazisi var. Talih kuşu ona mı kondu acaba? Veya AKP’li yandaş müteahhitlere mi? AKP, Kanal İstanbul’da rant içinde rant yaratıyor. 15 kat imar izni verilen kat maliklerinin ismi gizleniyor.”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: