İttifak kabul ederse aday olurum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık tartışmalarına ilişkin “İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok. İttifak liderleri bu konu hakkında hiç konuşmadık” dedi.

Haber Global ekranlarında yayınlanan “Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum” programının bu haftaki konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Canlı yayında Türkiye gündemine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Siyaset tarzınız değişti mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Bıçağa boynunuzu uzatırsanız bu olmaz. Haksızlığa karşı direneceksiniz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. İnsan hata yapabilir. Ben bunu anlayışla karşılarım. Hatta takdir de ederim. Ama bile bile emeklinin, işçinin, memurun hakkıyla uğraşırsanız, onların hak ettiği paraları almaması için oturup da Ali Cengiz oyunları oynarsanız ben ona isyan ederim. Aksi halde görevimi yapmamış olurum.”

‘İttifakın liderleriyle bu konuyu konuşmadık’

“Cumhurbaşkanı adayı olmayı ister misiniz?” sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

İttifak kabul ederse bir sorun yok. Bir ittifakımız var. İttifakın liderleri bu konuda hiç bir araya gelmediler ve bu konuyu hiç konuşmadık. Benim ittifak adına konuşma diye bir yetkim yok. İttifak kabul ederse adaylık konusunda, bundan onur duyarım. Bu konu hiç konuşulmadı, görüşülmedi. Bir araya gelip konuşmamız, karar vermemiz gerekiyor.”

İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Başbakanlık’ açıklamasıyla ilgili Kılıçdaroğlu, “Sayın Akşener başbakanlığa yakışır. Devlet deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır. Yaptığı açıklama hepimizin dikkatinde olduğu bir açıklamadır” ifadelerini kullandı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: