İşten atılan Cumhuriyet gazetesi çalışanları: Sendikalı olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Cumhuriyet gazetesi, 2 hafta önce Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile 18 yıl sonra yaptığı toplu sözleşmenin ardından, 29 Kasım Salı günü 8 sendikalı gazeteciyi işten çıkardı. TGS’nin çağrısıyla Cumhuriyet önünde açıklama yapan gazeteciler “ekonomik gerekçeler” savını kabul etmediklerini belirtti, “Cumhuriyet’i yönetme yetisine ve ilkelerine sahip olmayan Alev Coşkun, Işık Kansu, Adnan Arslan ve Osman Özer’i derhal İstifaya davet ediyoruz” dedi. Yapılacak açıklama öncesi ise gazete yönetimi binaya polis çağırdı. Açıklamaya grevdeki Bakırköy Belediye işçileri, İstanbul Tabip Odası yöneticileri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası( TGS) Cumhuriyet gazetesi önünde bir açıklama yaptı.  Açıklamaya TGS Başkanı Gökhan Durmuş ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Bir çok gazeteci, Cumhuriyet gazetesinde işten çıkarılan arkadaşlarını yalnız bırakmadı.  İşten atılan gazeteciler. Cumhuriyet gazetesinde sendikayı kalıcı hale getireceğiz. İmza attıkları toplu sözleşmeyi uygulatana kadar vazgeçmeyeceğiz. Bunun için asla vazgeçmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Açıklama “direne direne kazanacağız” sloganıyla sona erdi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: