İstanbul’da görülecek mahkemelerin, kar yağışı nedeniyle yapılmayacağı duyuruldu.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, yoğun kar yağışı nedeni ile duruşmaların ertelendiğini duyurdu.

İstanbul’da hayatı durduran kar yağışı nedeniyle duruşmalar da ertelendi. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Bugün 01.00 itibariyle alınan karar gereğince 25. Ocak. 2022 tarihinde hakim ve savcılar idari izinli sayıldıkları için duruşmalar yapılmayacaktır. Bilgilerinize sunarız.”

Öte yandan

Ülke genelinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, İstanbul’da ise hayat resmen durma noktasına geldi. Hava yolu ulaşımı askıya alınırken, AVM’lerin ise erken kapatılması kararı alındı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir” açıklamasını yaptı. İstanbul Havalimanı’nda yoğun kardan dolayı yolcular ve çalışanlar mahsur kaldı. Yollarda da çok sayıda araç sürücüsü yardım bekliyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da kar kalınlığının 50 santimi aştığını belirtti. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AFAD Başkanı da İstanbul’a gidiyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir” açıklamasını yaptı. Otogarlardan çıkışların yarın sabah saat 08.00’e kadar durdurulduğunu bildiren Yerlikaya, “Yolda kalanları misafir etmek istiyoruz. Çağrı yapıyorum; kimse dışarıda araçlarında kalmasın. Vatandaşlarımıza ulaşacağız. Güvenlik güçlerimiz de devrede. Araçlar bize emanet. Bu gece bize uyumak yok” ifadelerini kullandı.

KAMU PERSONELLERİ İZİNLİ SAYILACAK

İstanbul Valisi Yerlikaya gün boyu etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından yarın kamu personellerinin idari izinli sayılacaklarını belirterek “Zorunlu hizmetlerin yürütülmesi ve asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamuda görevli memur, işçi ve diğer personel yarın (25 Ocak) tam gün idari izinli sayılacak.” dedi.

İMAMOĞLU: MECBUR KALMADIKÇA LÜTFEN EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yüzünden kapanan yolları açmak için çalışan görevlilerle birlikte paylaştığı videosunda İstanbullulara mecbur kalmadıkça evden çıkmayın çağrısı yaptı. İmamoğlu, “Yolları açmaya devam edeceğiz. 6- 7 saatte 50 60 santim kar birikmesine yol açan bir yağış ile karşı karşıyayız. Süreci şeffaflık ile aşacağız. Şu yol bunun yetkisinde, bu yol bunu yetkisinde kavgasını ve münakaşasını yaptırmayacağız. Biz işimize bakacağız. İnşallah sabaha çalışmamızın karşılığını alırız. Vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça lütfen evlerinizden çıkmayın” dedi.

BAKAN SOYLU, KARAİSMAİLOĞLU VE AFAD BAŞKANI İSTANBUL’A GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul’a gidiyor. Ayrıca AFAD Başkanının da bölgeye gideceği bildirildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: