İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in aile evi polis tarafından basıldı!

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını gerçekleşti. Avukat Zeynep Boztoprak, Keskin’in aile evine yapılan baskının 2,5 yıl önceki bir konuşması nedeniyle ifadesinin alınmak istenmesi’ olarak açıkladı.

İnsan hakları savunucusu ve hukukçu Eren Keskin’in aile evi 2,5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle polis tarafından basıldı.


Zeynep Boztoprak’ Twitter hesabındaki paylaşımından, Keskin’in evinin basılmasını şöyle duyurdu: “Eren Keskin’in evine şimdi, gecenin bu saatinde güvenlik şube baskın yapıyor. 2.5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle ifadesi alınacakmış. 2.5 yılda mı anladınız ne dediğini? Eren Keskin bir avukat, çağırdınız da gelmedi mi? Neyin gösterisi bu? Eren Keskin’e gözdağı?” Açıklamasında bulundu.

Eren Kesin ev baskını sonrası sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu. Keskin’in açıklamaları şöyle:

Ofislerimiz Belli Çağırın Geliriz

“Herkese çok teşekkür ederim verdikleri destek için. Biz muhalif avukatlar çok iyi tanırız bu sistemi. Bugün değil eskiden de aynıydı. Hakkımızda bir çok dava ve ceza kararı olmasına rağmen ‘buradayız’ diyen avukatlarız biz. Gitmiyoruz bir yere. Ofislerimiz belli çağırın geliriz.” Evlerimize gelmeyin ailelerimizi rahatsız etmeyin . Düşünce ve ifade özgürlüğünü bu çağda konuşmak çok acı gerçekten. Alaaddin Çakıcı nın ve onun gibilerin toplumu tehdit etme özgürlüğünün olduğu bir coğrafya burası.

Kesin açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Arkamızda bir devlet gücü yok. İnandığımız insan Hakları değerleri ve ölülerimize olan borcumuz bize yeter.”

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: