Hopa’da geçinemiyoruz eylemi

Artvin’in Hopa ilçesindeGeçinemiyoruz diye eylem yapıldı. Artık kirayı ödeyemediğini, evi ısıtamadığını ve evine ekmek getiremediğini belirten eylemciler şöyle dedi: “Bu krizi yaratan sizlersiniz ve bu krizden kurtulmanın tek yolu var o da istifa etmeniz ve ülkeyi terk etmenizdir.”

Fotoğraf: Twitter

Eylemciler Geçinemiyoruzpankartı ve AKP defol, bu memleket bizim sloganıyla Hopa Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Basın açıklamasında şöyle dendi:

“Bir yanda evini nasıl ısıtacağını, kömürü, odunu nasıl alacağını, kirasını nasıl ödeyeceğini, evine ekmek nasıl götüreceğini, çocuklarını nasıl okutacağını düşünenlerin Türkiye’si; diğer yanda milyarca maaşı yetmeyip ayrı ayrı kurumlardan 80-100 bin TL maaş almanın yollarını bulup ülkeyi yöneten AKP’lilerin ve yandaşlarının ülkesi.

Her gün ‘Yetmez bu da yetmez, hiç yetmez daha çok zam’ deyip ülkeyi yoksulluğa, halkı intihara sürüklüyorlar. ‘Benzine zam yetmez, motorine zam yetmez’ diyorlar bu krizin faturasını halka dayatmaya çalışanlar. Her gün yeni bir zamla karşımıza çıkıyorlar. Yetmezmiş gibi ekonomik krizle birlikte halkın verdiği vergiler sağlık hizmeti almasına yetmiyor. SGK ödemesi kapsamından çıkarılan ilaçlar ve yılbaşından sonra zam gelecek diye piyasaya sürülmeyen ilaçlardan kaynaklı hepimizi büyük bir ilaç krizi bekliyor.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: