HDP’nin muhalefet partilerini ziyareti sürüyor. İkinci adres Gelecek Partisi oldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Meclis’te “erken seçim önerisi” verilmesi için muhalefet partilerine ziyaret turu başlattı.

HDP, Saadet Partisine yaptığı ziyaretin ardından bugün de Gelecek Partisine ziyaret gerçekleştirdi. HDP Eş Genel Başkanlarına Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan eşlik etti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kapıda karşıladığı HDP Eş Genel Başkanları basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşme ardından Buldan ve Sancar ile Davutoğlu, ortak basın toplantısı düzenledi.

Gelecek Partisi ziyaretinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, erken seçimin olacağı tarihe kadar bir geçiş dönemine ihtiyaç olduğuna değinerek, “Bir çıkış noktası aramak gibi bir sorumluluğumuz var” dedi.

Yapılan basın açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle:

İlk olarak konuşan Ahmet Davutoğlu, “Demokrasiler farklı görüşlere dayanır” diyerek, görüşmeden memnun olduklarını belirtti.

‘ERKEN SEÇİM İÇİN BİR GEÇİŞ SÜRECİNE İHTİYAÇ VAR’

Söz alan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da, “Kıymetli bir görüşme gerçekleştirdik. Yaklaşık iki saat bir görüşme yaptık. Gelecek Partisi Sayın Davutoğlu ve heyetiyle birlikte. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve bu durumla birlikte Türkiye toplumunun bizden beklentilerini konuştuk. Ekonomik kriz ile birlikte Türkiye toplumunun büyük bir beklenti içinde olduğu, muhalefet partilerinin bir araya gelmesi ile birlikte seçim dönemine kadar istişare ederek bu süreci nasıl yürüteceğimize dair görüşlerimizi paylaştık” dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: