İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, HDP’nin kapatılması gerektiğini savundu: Bana göre kapatılması gerekir

HDP kapatılsın çağrılarına bir yenisi eklendi.iyi parti de HDP kapatılsın dedi.

HDP’nin kapatılması hakkındaki bir soruya yanıt veren İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir” ifadelerini kullandı.

TV100’de yayınlanan Sağlı Sollu isimli programda konuşan İyi Parti’nin Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, HDP’nin kapatılması gerektiğini savundu.

Poyraz, “Partiniz HDP’nin kapatılması konusunda ne düşünüyor?” sorusuna, “HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir” yanıtını verdi.

İyi Partili Poyraz, konu hakkında şunları söyledi:

Bu konuya ilişkin; HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir. HDP kapatılıyor mu, kapatılmıyor mu yargı karar verecek. AYM’ye daha yeni üye seçilmedi mi, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin verdiği oylarla? AYM üyeleri yine benzer süreçlerle Cumhurbaşkanı tarafından seçilip konulmadı mı? Bu adamların yeterliliğine ilişkin bir şüphemiz mi var?”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: