Haluk Levent Moto Kurye Direniş Alanında

Sanatçı Haluk Levent, günlerdir direnişte olan yemeksepeti moto kuryelerini direniş alanında ziyaret etti.

Yemeksepeti genel müdürlüğü önünde günlerdir eylem yapan işçiler, 5 bin 500 lira net ücret talepleri ile eylemlerini sürdürüyor.

Düşük ücret zammı teklifine ve esnaf kurye modeli dayatmasına karşı günlerdir iş bırakma eylemi yapan Yemeksepeti kuryeleri, 10 gündür alanlarda toplanarak, seslerini kamuoyuna duyurmaya çalışıyor.

İşçilerin sesini duyarak dayanışma gösterenlerin yaptığı boykota yüzde 70 katılım olurken bugün işçilere Sanatçı Haluk Levent’ten de destek geldi.

Haluk Levent ve DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker işçileri ziyaret etti.

Taleplerini ileten işçiler davul zurna eşliğinde halay çekip alana gelenleri karşıladı.

İşçilere baklava götüren Haluk Levent 7 yıldır gittiği her grevde bu geleneği sürdürdüğünü belirterek işçilerin sorunlarının çözülmesini umduğunu söyledi.

Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Kamuoyunun duyarlılığı ve halkın tüketimden gelen örgütlü gücünü göstermesiyle Yemeksepeti’nde tüm siparişler yüzde 70 oranında düşmüştür. Yemeksepeti direnişçilerine destek veren tüm sanatçılarımıza, yazar ve aydınlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Ağbaba: Bu sektörde sendikalaşmanın önündeki engel kaldırılmalı

Milletvekili Veli Ağbaba ise yetkililere seslenerek, “Bu sektörde sendikalaşmanın önündeki engel kaldırılmalı. Yemeksepeti yönetimi işçilerin haklarını vermeli ve masaya oturmalı” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından 3 temsilci, yönetimle görüşmek üzere genel müdürlük binasına gitti. Ancak “Üst düzey yönetici yok” denilerek, görüşme talebi reddedildi.

Yemeksepeti işçileri 5 bin 500 lira net ücret ile güvencesiz, sigortasız çalışma demek olan esnaf kurye modelinin kaldırılmasını talep ediyor. Sendikalar, dayanışma amacıyla Yemeksepeti’ni boykot çağrısı da yapıyor

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: