Halil Falyalı cinayetinde yeni gelişme: 1 kişi tutuklandı

Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen Kıbrıs’ın ünlü kumarhanelerinin sahipi Halil Falyalı cinayetiyle ilgili bir kişi tutuklandı.

Kıbrıs’ın ünlü kumarhanelerinin sahibi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın dün akşam saatlerinde Çatalköy’de düzenlenen silahlı saldırıda öldürülmesine dair 1 kişi tutuklandı.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre silahlı saldırıya dair soruşturma kapsamında tutuklanan Ömer Tunç, bugün Girne Kaza Mahkemesinde yargıç karşısına çıkarıldı. Tunç’un soruşturma amaçlı 2 gün tutuklu kalmasına karar verildi.

TIKLAYIN: Sedat Peker’in “Uyuşturucu trafiğinin merkezinde” dediği Halil Falyalı kimdir?

Ne olmuştu?

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Kıbrıs’ta uyuşturucudan temin edilen paraya dair trafiğin merkezinde olduğunu iddia ettiği Halil Falyalı ve eşinin bulunduğu konvoya dün akşam saatlerinde Çatalköy’deki evinin yakınlarında silahlı saldırı düzenlenmişti.

Falyalı’nın şoförü Murat Demirtaş olay yerinde hayatını kaybetmişti. Vücuduna isabet eden kurşunlar sonucu ağır yaralanan Halil Falyalı, Girne Akçiçek Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırılmış, daha sonra ise Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine nakledilmişti. Falyalı, burada hayatını katbetmişti.

Falyalı’nın ailesinın ise saldırıdan yara almadan kurtulduğu aktarılmıştı.

Falyalı’nın cenazesinin yarın İskele bölgesine bağlı Kumyalı’da defnedileceği belirtildi.

Halil Falyalı hakkındaki iddialar

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Halil Falyalı’nın Kıbrıs’ta uyuşturucudan temin edilen paranın trafiğinin merkezinde yer aldığı iddialarında bulunmuştu.

Peker’in iddiaları arasında, Falyalı’nın Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a kasetle şantaj yaptığı ve onu “bu işlerin içine çektiği”, Mehmet Ağar’ın da bu uyuşturucu ticareti ve diğer organizasyonların ortasında bulunduğu yer almıştı.

İddiaları yalanlayan Halil Falyalı ise Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım’ı tanımadığını öne sürmüş, “Hiçbir zaman uyuşturucu faaliyetinde bulunmadık, tasvip etmedik. Bunlarla ilgili ne bir sabıkamız ne bir mahkememiz olmuştur” demişti.

Adanın ünlü otel ve kumarhanelerinin sahibi olan Falyalı ise servetinin kaynağının bahis işleri olduğunu söylemişti.

KKTC’de 2010 yılında açılan bir davada “tehdit” gerekçesiyle yargılanan ve tutuklanan Falyalı, daha sonra serbest kalmıştı.

Falyalı, geçen yıl ekim ayında ise “darp”, “soygun” ve “zorla alıkoyma” suçlarına dair bir davada tutuklu olarak yargılanmıştı.

Girne Kaza Mahkemesinde görülen dava, takipsizlik nedeniyle geri çekilmiş, Falyalı aralık ayında serbest kalmıştı.

Halil Falyalı ve kardeşi Hüsnü Falyalı hakkında, Mayıs 2011’de Amerika’nın Virginya eyaletinde “kara para aklama” ve “uyuşturucu” suçlarından açılmış bir dava da bulunuyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: