Gençler sizden nefret ediyor dedi, yurt yönetimini eleştirdi, yurttan atıldı.

Enes Kara için Taksim’de yapılan eylem esnasında “Gençler Sizden nefret ediyor” diyerek Süleyman Soylu’ya göndermede bulunan üniversite öğrencisi Tarık Metin kaldığı Fatih Sultan Mehmet KYK yurdundan atıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Tarık Metin Megafon’a şunları anlattı:

“ Uzun süredir yurt yönetimi ile sorunlar yaşıyorduk. Üç kişilik odalar, dörtlü sayılara çıkarıldı. Yurt koşulları, insani koşullardan uzak, barınmakta zorlanmamıza neden oldu. Bunun için yurt içinde koşulların insani, yaşanılabilir hale gelmesi için mücadele ettik. Sonuç ise yurttan atılmam oldu.”

“2018’den beridir bu yurtta kalıyorum, zaten kiraların artmış olması, öğrencileri zorlayan bir yerde duruyordu. Barınma sorunu günün öğrenciler için yaşamsal bir yerde duruyor. Taleplerimiz karşılanmayacak talepler değil. Taleplerimize karşı verilen cevap ise bu oldu”

Süleyman Soylu’ya cevaben Taksim meydanında “gençler sizi sevmiyor” sözü atılmanıza neden oldu mu? Soru üzerine şu cevabı verdi:

“Evet o sözü söyleyen bendim, zaten ondan sonra soruşturma açıldı. Yurtta siyaseten onlar yakın olanlar var. Muhbir diyoruz onlara, onların ihbarı sonucunda bu sonuçla karşılaştık. Avukatlarımızla hukuki süreci bugün başlattık i, hem Barınamıyoruz Hareketi olarak, hem de bireysel olarak mücadelemizi sürdüreceğiz.”

“Yurt önünde eylemlerimiz devam edecek, yönetim özür dileyene kadar ve yurda dönene kadar, bu eylemler devam edecek. Barınma hakkımız için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gençler bunlardan korkmasınlar, her yerde haklarını arasınlar.”

Tarık Metin, atıldığı yurdun önünde bavulunu yakarak durumu protesto etti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: