Gelecek Partisi: Erken Seçim Olacak

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP ve MHP başkanlarının 19 Haziran 2022 için seçim kararı aldıkları iddiasında bulundu

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ortağı MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim kararı aldığını iddia etti.

TELE 1’de Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programına katılan Selçuk Özdağ, “Geçen aylarda Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde 19 Haziran’da seçim kararı aldılar. Benim tahminimce ve aldığımız duyumlarca da bu şekilde. Türkiye’de bir baskın seçim olacak” dedi.

128 milyar dolar ve 6-7 maaş alanlar

“128 milyar dolar nerede?” kampanyasına işaret eden Özdağ, 128 milyar doları ve 6-7 yerden maaş alan iktidar yandaşlarının unutturulmaması gerektiğini söyledi. Krizin iktidar kaynaklı olduğunu belirten Özdağ, 6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda geldiği noktayı bir hafta içerisinde kamuoyu ile kitapçık halinde paylaşacaklarını söyledi.

Özdağ kitapçıkta, cumhurbaşkanı nasıl seçilecek, güçlendirilmiş parlamenter sistemde kuvvetler ayrılığı nasıl oluşacak, parlamenter sistemde nasıl bir ekonomik modelin izlenecek, nasıl bir üniversite, nasıl bir eğitim, nasıl bir dış politika olacağı sorularının cevabı olduğunu belirtti. 

Bir dönem Büyük Birlik Partisi’de (BBP) olan ardından 2011’de AKP’den Manisa Milletvekili seçilen Özdağ Eylül 2019’da AKP’den sitifa etmişti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: