Gazetecilik öldü. Öldürülen gazeteci Güngör Arslan’ın eşi: Uğur Mumcu’lar, Abdi İpekçi’ler, faili meçhuller gibi kaybolup gitmesin, gerçeği bulun

Kocaeli Belediyesi’nde yaşanan birtakım skandallarla ilgili haberler yapan ve öldürülen Ses Kocaeli Gazetesi imtiyaz sahibi Güngör Arslan cinayetinin faili, ilk ifadesinde 2 kişinin kendisine “Güngör Arslan’ı vuracağız. Bunu da sen yapacaksın. Seni çok rahat ettireceğiz” dediğini anlattı.

Evrensel gazetesinden Meltem Akyol’un haberine göre,  R.Ö. emniyetteki ilk ifadesinde kendisini 2 kişinin azmettirdiğini anlattı. 2 kişinin kendisine “Güngör Arslan’ı vuracağız. Bunu da sen yapacaksın. Seni çok rahat ettireceğiz. Bir daha hiçbir sorun yaşamayacaksın, ailen de böyle bir sorun yaşamayacak’ dediğini anlatan R.Ö., daha sonra Derince bölgesinde boş bir araziye götürüldüğünü ve atış talimi yaptıklarını söyledi.

Daha sonra gazeteye gittiğini ve bir haberle ilgili Güngör Arslan ile görüşmek istediğini belirttiğini anlatan tetikçi R.Ö. odasına gittiği Arslan’la tartıştığını, ardından Arslan’ın ayağına 2 el ateş ettiğini söyledi. Bahsi geçen 2 kişinin kendine “Öldüreceksin” demesine rağmen Arslan’ı öldürmek istemediğini savunan R.Ö., Arslan’ın üzerine geldiğini düşünerek 4-5 el havaya ateş açtığını, o kurşunlardan birinin Arslan’a isabet etmiş olabileceğini iddia etti.

Azmettiricilerin kendisine bir avukat da gönderdiğini söyleyen R.Ö., “Ben sizin gönderdiğiniz avukatı istemiyorum” diyerek bunu reddettiğini de ifadesinde anlattı.

Daha önce de çeşitli suç kayıtları olan ve “suça süreklenen bir çocuk” olan R.Ö.’nün bugün Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmesi bekleniyor.

Öte yandan Güngör Arslan son yolculuğuna uğurlandı. Arslan’ın eşi Suna Arslan, kendisine başsağlığı dileyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a, “Uğur Mumcu’lar, Abdi İpekçi’ler, faili meçhuller gibi kaybolup gitmesin, gerçeği bulun” dedi.

Arslan’ın Kocaeli Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınan cenazesi, İzmit’teki Fevziye Camisi’ne getirildi. Burada Arslan’ın eşi Suna ve kızı Nazlıcan Arslan ile mesai arkadaşları taziyeleri kabul etti.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, camiye gelerek Arslan ailesine başsağlığı diledi.

Vali Yavuz’dan eşinin ölümüne neden olan zanlının arkasında bulunduğunu öne sürdüğü kişilerin yakalanmasını isteyen Suna Arslan, “O zaman gönlümü ferahlatırsınız, yetim de olsa çocuğumun, başımın dimdik durmasını sağlarsınız. Uğur Mumcu’lar, Abdi İpekçi’ler, faili meçhuller gibi kaybolup gitmesin Güngör Arslan. Gerçeği bulun lütfen, sizden sadece bunu istiyorum.” dedi.

Yavuz da bunun üzerine, “Acınızı paylaşıyorum, hiç endişeniz olmasın bulacağız. Herkes de bulduğumuzu görecek. Şu anda başka bir şey söyleyemem ama her yönüyle bakıyoruz. Kısa zamanda sonuçlandıracağız.” diye konuştu.

Arslan’ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Bağçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi. Törene, Yavuz ve Büyükakın ile aile yakınlarının yanı sıra çok sayıda gazeteci, politikacı ve vatandaş katıldı. İnternet haber sitesi sahibi Güngör Arslan, dün Cedit Mahallesi’ndeki ofisine gelen kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırılan Arslan, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Cinayet zanlısı R.Ö, suç aleti tabancayla polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: