Galip Öztürk ile fotoğrafı ortaya çıkan hakim görevden alındı

Suç örgütü lideri Galip Öztürk ile aynı karede fotoğrafı ortaya çıkan Hakim Kemal Alver görevinden alındı, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Suç örgütü lideri Galip Öztürk ile Hakim Kemal Alver’in aynı karede fotoğrafı ortaya çıkmasının ardından Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Alver’i Samsun Adalet Komisyon Başkanlığı görevinden aldı. Aynı zamanda olayla ilgili inceleme başlattı.

Galip Öztürk’ün aile fotoğrafında yaşanan “ayna kazası” sonucunda Hakim Kemal Alver’in Öztürk’ün yanında olduğu ortaya çıkmıştı. Kamuoyuna yansıyan fotoğrafın ardından Hakim Alver, hakkında çıkan haberler hakkında erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı alınmıştı.

Yayımlanan haberler, Alver’in başvurusu üzerine Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellenmiş, kaynak site olan Samsun Etik Haber’in ilgili haberi ise aynı mahkeme tarafından alınan başka bir kararla erişime engellenmişti. Kararda, Hakim Kemal Alver’in “haberlerin, kişilik haklarını ihlal etmekte olup, rencide edici, asılsız ve toplumda yanlış anlamaya sebebiyet verir mahiyette olduğunu beyan ettiği” savunulmuştu.

Suç örgütü lideri ile fotoğrafları ortaya çıkan Hakim Kemal Alver ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Söz konusu fotoğraftaki kişi benim. Fotoğrafta Öztürk’ün hemen yanında oturan kişi benim öz kızımdır. Kızım, Öztürk’ün şirket avukatlığını yapmaktadır. Kızımın şirketle ilgili Öztürk ile görüşmesi gerekiyordu. Kızımı tek başına Gürcistan’a göndermemek için kendisine eşlik ettim” ifadelerini kullanmıştı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: