Ferhat Tunç yeni albüm çıkardı: Memleketçe

Ferhat Tunç’un  “Memleketçe” adlı yeni albümü çıktı. Albüm, 18 Şubat Cuma akşamı dijital platformlarda dinleyicilerle buluşacak.

“Memleketçe” adını taşıyan ve 11 eserden oluşan yeni albümün müzik yönetmenliğini Osman İşmen yaptı. Albümün kayıt ve mixi İstanbul ADA stüdyosunda yapıldı. Ferhat Tunç hakkında açılan davalar ve aldığı hapis cezası nedeniyle 3 yıldır Almanya’da sürgünde hayatı yaşıyor. Bu nedenle albümde yer verdiği 11 eserin okumalarını Frankfurt’ta gerçekleştirdi.
Aram Tigran’ın eserini seslendirdi
Ferhat Tunç’un kendi adına kurduğu Royem Müzik etiketiyle çıkacak. Albümdeki eserlerden ikisinin sözleri sanatçının kendisine ait. Tunç, tarihi Hasankeyf’in sular altında bırakılarak yok edilmesini anlattığı “Hasankeyf” adlı eserinde Kürt Opera Sanatçısı Pervin Çhakar ile düet yaptı. Diğer eserlerin sözlerinde ise Ahmet Can Akyol, Selahattin Demirtaş, Doğan Munzuroğlu, Hıdır Işık, Hüseyin Aşkın ve Hakan Kerimoğlu’nun imzaları var. Sekiz eserin bestesi ise Tunç’a ait. Sanatçı albümde söz ve müziği Aram Tigran’a ait “Xemili Zozan” parçasını seslendirdi.
Albüm, 18 Şubat Cuma akşamı dijital platformlarda dinleyicilerle buluşacak. CD olarak da müzik marketlerde yer alacak olan albümün dağıtımını KOM Müzik üstlendi.
Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: