Erkek şiddeti bir can daha aldı

Ülkede erkekler her gün en az bir kadını öldürüyor. Bu kez Erzurum’da Hatice K. evli olduğu erkek tarafından katledildi. İstanbul’da ise bir kadın sokak ortasında erkek şiddetine maruz bırakıldı.

Erzurum’un Horasan ilçesinde 32 yaşındaki Hatice K., evli olduğu Yunus Karataş tarafından evinde ateşli silahla vuruldu. Yunus Karataş aynı silahla daha sonra intihar etti. Silah seslerinin duyulması üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Hatice K., kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Yunus Karataş’ın ise olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

İstanbul Çekmeköy’de ise S.G. isimli erkek, F.T. isimli kadını sokakta darbetti. Kadının çığlıkları üzerine pencereye çıkan site sakinleri erkeği engellemek için terlik, ayakkabı saksı gibi eşyalar attı. Erkeğin şiddetinin devam etmesi üzerine bazı site sakinleri aşağıya inerek olaya müdahale etti. Olaya müdahale etmek isteyen bir site sakini de, engellemeye çalıştığı erkek tarafından saldırıya uğradı. Mahallelinin araya girmesiyle şiddet sonlandı. Polis ekipleri tarafından saldırgan gözaltına alındı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: