Erdoğan: NATO kararlı bir adım atmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenecek NATO liderler zirvesi öncesinde açıklama yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaşla ilgili NATO’nun kararlı adımlar atması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Kınama cümbüşüne dönmemeli” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Sıradan bir kınama cümbüşüne dönmemeli. Daha kararlı bir adımı NATO’nun atması gerekirdi. Bu konuyla ilgili olarak sayın genel sekreter ile yaptığımız net görüşmelerimiz var. NATO kararlı bir adım atmalı.

“Vatandaşlarımızın karadan tahliyesi planlanıyor”

Ukrayna’daki vatandaşlarımızın tahliyesi için gerek Büyükelçiliğimiz gerek başkonsolosluklar her türlü adımı atmaya hazırlar. Oradaki vatandaşlarımızın öğrencilerimiz Büyükelçilik ve Başkonsolosluğa müracaat etmesi konusunda açıklamalarımızı yaptık. Karadan güvenli bölgelerden tahliye planlanıyor.

“Batıcı bütün zihniyetler kararlı bir duruş sergileyemedi”

Avrupa Birliği, bol bol Ukrayna’ya nasihat çekiyor.Avrupa Birliği ve bunun yanında Batıcı bütün zihniyetler maalesef ciddi, kararlı bir duruş sergilemediler.

Ancak ne yapacaklar? Attığınız bir adım var mı? Bugünki NATO zirvesinde ne gibi adımlar atıyorsunuz, atacaksınız bunu konuşacağız. Şimdiye kadar bol bol nasihat çeken batı, nasihatlerine devam ediyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: