Erbakan: O masadaki CHP dışındaki partilere çağrıda bulunuyoruz, yeni bir ittifak kuralım

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 6 muhalefet partisinin bir araya gelmesinin üzerine yeni bir ittifak çağrısında bulundu.

“Cumhuriyet Halk Partisi hariç” diyen Erbakan, “Geliniz bütün bu yanlışlarınızdan ve yanlış pozisyonunuzdan dönün. Gelin ‘Milli Görüş’ çatısı altında ittifak kuralım” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Antalya’nın Kemer ilçesindeki otelde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Basın toplantısında konuşan Erbakan, 6 siyasi partinin genel başkanının bir araya geldiği toplantıyı hatırlattı. “Şimdiden her hafta ABD ve İngiliz büyükelçileriyle buluşup yemek yiyenler var” diyen Erbakan, şöyle devam etti:

ÖZELLİKLE CHP DIŞINDAKİ PARTİLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

“Hepsini bir masanın etrafına toplamışlar. Rahmetli Erbakan hocamızın tabiriyle ‘alt alta mı gelelim, üst üste mi gelelim, yan yana mı gelelim, kim alta gelsin kim üste gelsin, kim yana gelsin’ bunları tartışmasını yapıyorlar. O masadaki özellikle CHP dışındaki partilere çağrıda bulunuyoruz. Geliniz bütün bu yanlışlarınızdan ve yanlış pozisyonunuzdan dönün. Gelin ‘Milli Görüş’ çatısı altında ittifak kuralım. Yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin kurulması için dış politikada ABD’den, G20’den, Avrupa’nın peşinden koşmaktan kurtulup D60 projesi yürütmek, ekonomi alanında borç ve faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam odaklı bir ekonomi modeline geçmek, paylaşımda adalet, yönetimde adaleti tesis etmek, ‘önce imtiyazlılar, güçlüler’ demek yerine ‘önce millet’ diyen bir iktidarın Türkiye’nin başına gelmesi için yeni bir ittifak kuralım.

(DHA)

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: